fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Posłowie Tomasz Trela i Krzysztof Piątkowski za specustawą rewitalizacyjną

Władze Łodzi nie ustają w staraniach i remontują kolejne kamienice, niestety potrzeby znacznie przekraczają możliwości miasta. Tylko w ramach programu Mia100 kamienic wyremontowano już 200 budynków, a na gruntowny remont wciąż czeka ponad 150.

 

W ostatnim czasie zawaliły się już dwa budynki, w związku z czym posłowie Tomasz Trela (Lewica) i Krzysztof Piątkowski (KO) postanowili wesprzeć Łódź i zaapelowali do rządu o wsparcie i przeznaczenie 1 miliarda złotych na renowację łódzkich kamienic. Zapowiedzieli też złożenie projektu specustawy rewitalizacyjnej, która miałaby wesprzeć Łódź i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

 

To będzie jedna z pierwszych inicjatyw parlamentarnych, które złożymy. Zobaczymy, czy PiS będzie gotowe nas wesprzeć w tej trudnej sytuacji - mówi poseł Tomasz Trela.

 

Podobny program był już realizowany dla Krakowa. Przeznaczenie na niego 1 miliarda złotych to w skali budżetu państwa niewiele, a dla Łodzi to ogromna pomoc, która pozwoli uratować jeszcze więcej kamienic przez zawaleniem, czy zmianą w pustostan.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem