fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Trela: Będzie jedna Lewica!

Władze łódzkiego SLD poinformowały, że ugrupowanie chce dążyć do konsolidacji lewicy, nie tylko w Sejmie, ale też w terenie. Jak podkreślił szef SLD w województwie łódzkim Tomasz Trela, Polska potrzebuje jednej, silnej lewicy i właśnie tego oczekują od polityków wyborcy.

 

Minęły dwa tygodnie od wyborów parlamentarnych i tak jak zapowiadaliśmy, rozpoczęły się działania zmierzające do integracji środowisk lewicowych. Rozpoczynamy oczywiście od integracji klubu parlamentarnego i będziemy chcieli stworzyć jeden klub, który będzie zrzeszał 49 posłanek i posłów oraz dwoje senatorów - mówi poseł Tomasz TrelaWażniejszą, bo długofalową, jest decyzja o utworzeniu jednego ugrupowania lewicowego. Taka decyzja już w SLD zapadła i chcemy, aby ta konsolidacja rozpoczęła się jeszcze w tym roku - dodaje poseł Trela.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej jest zdeterminowany, by doprowadzić do konsolidacji lewicy, bo właśnie tego oczekują lewicowi wyborcy, Władze SLD już podjęły decyzję o zwołaniu na grudzień Rady Krajowej, która ma dokonać zmian w Statucie partii i podjąć decyzję o dacie Konwencji Krajowej. Konsolidacja rozpocząć ma się od środowisk SLD i Wiosny, a w dalszym etapie mogłaby objąć Lewicę Razem, mniejsze ugrupowania lewicowe, środowiska społeczne, lokatorskie i każdego, komu bliskie są wartości socjaldemokratyczne.  

 

Poseł Tomasz Trela poinformował też, że trzy partie, które tworzyły w kampanii trzon Lewicy, są zgodne co do wspólnego, jednego kandydata całej lewicy na urząd Prezydenta RP.

 

Nie tylko władze SLD, Wiosny i Partii Razem mówiły o potrzebie konsolidacji lewicy, która w wyborach otrzymała ponad 2,5 miliona głosów, ale też wyborcy tego oczekują, co potwierdzają badania. Aż 72% lewicowych wyborców oczekuje właśnie takiego działania ze strony Adriana Zandberga, Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka wiceszefowa SLD w województwie łódzkim.

 

Konsolidacja lewicy to też konsekwencja tego, że w czasie wyborów współpraca pomiędzy środowiskami SLD, Razem i Wiosny przebiegała wzorcowo. Nie było żadnych spięć ani sporów zarówno merytorycznych, jak i organizacyjnych. W czasie tych ośmiu tygodni te środowiska się ze sobą zaprzyjaźniły i zżyły  - stwierdził Sekretarz SLD w województwie łódzkim Grzegorz Majewski.

 

Jak podkreślił poseł Tomasz Trela, konsolidacja lewicy na pewno będzie prowadzona pod nowym szyldem i nową nazwą jednak jej bazą organizacyjną będzie Sojusz Lewicy Demokratycznej.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem