fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Poseł i posłani Lewicy chcą Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego

Polityczki i politycy Lewicy dotrzymują danego słowa i tak jest też w tym przypadku. Obietnice składane mieszkańcom województwa łódzkiego nie były pustymi słowami, a posłanki i poseł Lewicy doskonale o tym wiedzą i dlatego chcą powołania Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego, do którego zapraszają wszystkich parlamentarzystów i parlamentarzystki z województwa.

 

Wybory się skończyły, ale praca tak naprawdę się rozpoczęła i dzisiaj chcemy Państwu przedstawić naszą pierwszą inicjatywę jako parlamentarzyści z naszego regionu. Jedną z pierwszych naszych decyzji będzie powołanie Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego. Będzie to zespół, który działa na terenie całego województwa - nie tylko Łodzi - i będzie zrzeszał wszystkich chętnych parlamentarzystów, którzy chcą dla naszego regionu pracować - powiedział poseł Tomasz Trela. 

 

Jak podkreślał poseł Tomasz Trela, było wiele obietnic i propozycji dla województwa łódzkiego, również tych składanych przez polityków partii rządzącej, i politycy Lewicy będą teraz mówić "sprawdzam" ale też będą składać własne propozycje dla regionu łódzkiego. W przypadku Łodzi poseł Trela zaznaczył, że zespół będzie walczył o dodatkowe zjazdy na trasie S14 oraz trzeci przystanek w tunelu średnicowym pod Łodzią.

 

My posłanki i posłowie z województwa łódzkiego jesteśmy łącznikiem pomiędzy rządem a samorządami, a na forum Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego chcemy walczyć o zrównoważony rozwój naszego regionu. Będziemy zarówno rozliczać PiS ze złożonych obietnic, jak te dotyczące obwodnicy Radomska czy Tomaszowa Mazowieckiego, ale też sami będziemy przedkładać inicjatywy - podkreśliła posłanka Anita Sowińska.

 

Wśród spraw poruszanych przez łódzkie parlamentarzystki i parlamentarzystę wymieniła kwestię Zalewu Sulejowskiego, elektrowni w Bełchatowie czy kwestie ochrony środowiska.

 

Ten zespół powinien czuwać przede wszystkim nad tym, żeby nasze województwo, nasz region prężnie się rozwijał. Jest dużo rzeczy do zrobienia także w okręgu sieradzkim. Mamy temat odkrywki w Złoczewie, który nie został dobrze skonsultowany z mieszkańcami, mamy temat wysypiska w Zgierzu i katastrofy klimatycznej i wreszcie temat wiaduktu w Kutnie, który powinien powstać, by nie dzielić miasta na pół - stwierdziła posłanka Paulina Matysiak.

 

Sprawy łódzkie to nie są odizolowane sprawy trzech okręgów, tylko to są sprawy wspólnej komunikacji, wspólnych inwestycji i tylko wspólnie, jako łódzkie parlamentarzystki i parlamentarzyści będziemy mogli o te sprawy walczyć - podsumowała posłanka Hanna Gill-Piątek.

 

Posłanka wyraziła nadzieję, że do Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego dołączą wszystkie osoby, bez względu na ugrupowanie i okręg, którym dobro regionu leży na sercu.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem