fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Poseł Tomasz Trela wiceszefem Klubu Parlamentarnego Lewicy

Łódzki poseł Lewicy Tomasz Trela, szef wojewódzkich struktur SLD w województwie łódzkim, został wybrany wiceprzewodniczącym Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy.

 

Posłani i Posłowie Lewicy zebrali się w środę, 6 listopada na pierwszym posiedzenie wspólnego Klubu Parlamentarnego Lewicy. SLD, Razem, Wiosna i PPS postanowiły stworzyć jeden, wspólny klub parlamentarny, w skład którego wejdzie 49 posłanek i posłów SLD, Wiosny i Lewicy Razem oraz dwoje senatorów z Wiosny i PPS.

 

Podczas pierwszego posiedzenia klub wybrał swoje władze i przedstawił rekomendacje na wicemarszałków Sejmu i Senatu. Szefem klubu został Krzysztof Gawkowski (Wiosna), pierwszą wiceprzewodniczącą wybrano Marcelinę Zawiszę (Lewica Razem), a sekretarzem klubu został Dariusz Wieczorek (SLD). Wybrano też sześcioro wiceprzewodniczących, a wśród nich łódzkiego posła Lewicy Tomasza Trelę (SLD). Kandydatami na wicemarszałków zostali - Włodzimierz Czarzasty (SLD) na funkcję wicemarszałka Sejmu i Gabriela Morawska-Stanecka (Wiosna) na funkcję wicemarszałkini Senatu.

 


 

Wiceszef Klubu Parlamentarnego LewicyKierownictwo Klubu

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem