fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Prof. Liberadzki interweniuje u komisarz ds. transportu Adiny Valean w sprawie obecnych wydarzeń na granicy polsko-ukraińskiej

Trwa protest polskich przewoźników na polsko-ukraińskiej granicy, którzy nie chcą wejścia na unijny rynek firm z Ukrainy, u których koszty pracy i działalności nie podlegają opłatom oraz podatkom wynikającym obowiązującego na terenie Wspólnoty pakietu mobilności. Ukraińskie firmy chcące wejść na rynek UE powołują się na zapisy umowy z 2023 roku pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską, która w sprawie przewozów w ramach korytarzy humanitarnych i zaopatrzenia dla wojska.

Eurodeputowany prof. Bogusław Liberadzki złożył interwencję do komisarz transportu Adiny Valean ws. sytuacji na granicy polsko-ukraińskiej.

Jak uzasadnia „konflikt między przewoźnikami narasta i za chwilę może to być duży, ogólnopolski konflikt".

- Sytuacja między przewoźnikami drogowymi staje się napięta! Przedłużający się proces zmiany rządu w Polsce dodatkowo komplikuje sytuację. Potrzebne pilne porozumienie! - podkreśla prof. Bogusław Liberadzki.

pismo Liberadzki 161123

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem