fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Biedroń: Lewica położyła na stole negocjacyjnym pakt samorządowy i pakt europejski

- Lewica położyła na stole negocjacyjnym pakt samorządowy i pakt europejski, żebyśmy razem wystartowali w wyborach samorządowych i wyborach europejskich – powiedział Robert Biedroń w TVN 24, odpowiadając na pytanie: czy zjednoczona opozycja będzie miała wspólnego kandydata na prezydenta w 2025 roku?

- Mam nadzieję, że tak się stanie, że jesteśmy dzisiaj zjednoczeni w rządzie, a będziemy zjednoczeni w wyborach samorządowych i europejskich  podkreślił.

Gość TVN24 był też pytany o różnice w koalicji dotyczące spojrzenia na kwestię aborcji. - Nie przeprowadza się referendów w naszej kulturze prawnej w sprawie kwestii związanych z prawami człowieka. Aborcja jest prawem człowieka  powiedział Biedroń, odnosząc się do postulatów Trzeciej Drogi, by aborcja była przedmiotem referendum.

- Referendum odbyło się na ulicach  stwierdził, nawiązując do protestów z jesieni 2020 roku.

- Stanę na głowie, żeby do końca tej kadencji kobiety mogły decydować o swoim życiu i zdrowiu  zadeklarował.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem