fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Szejna o szokujących słowach Donalda Trumpa. „Temat na Radę Gabinetową"

- To jest to przekroczenie pewnych granic, które nie powinny zostać nigdy przekroczone. I groźba niewywiązywania się ze zobowiązań, które wynikają z artykułu 5. NATO - mówi w rozmowie z Onetem Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych. To reakcja na słowa Donalda Trumpa o "zachęcaniu" Rosji do ataku na kraje NATO, które "nie płacą", czyli przeznaczają mniej niż 2 proc. PKB na obronność. 

- Dla nas, zarówno polskiego rządu, jak i opozycji to poważne ostrzeżenie - dodaje.

- To jest temat, który musi zostać poruszony na posiedzeniu Rady Gabinetowej, która będzie miała miejsce we wtorek. To jest kwestia naszych najważniejszych interesów i obrony Polski - powiedział Onetowi Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych. 

- Nawet jak na warunki gorącej kampanii wyborczej w USA, ta część wypowiedzi, w której Donald Trump powiedział jednoznacznie, że będzie nawet "zachęcał" Rosję do konfliktu, ataku, to jest to przekroczenie pewnych granic, które nie powinny zostać nigdy przekroczone. I groźba niewywiązywania się ze zobowiązań, które wynikają z artykułu 5. NATO - dodał.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem