fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Dziemianowicz-Bąk: Przeciwko wprowadzeniu nieograniczonego handlu w niedzielę są: pracownicy handlu. Chcą mieć czas dla rodziny

- To nie jest tylko tak, że ja mówię twarde „nie”. Przeciwko wprowadzeniu nieograniczonego handlu w niedzielę są: pracownicy handlu, głównie pracownice na kasach. Chcą mieć czas dla rodziny, dzieci. Przeciwko są też handlowcy – mówiła ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, pytana o projekt złożony przez Trzecią Drogę, czyli handel co drugą niedziele. Zdaniem minister rodziny, pracy i polityki społecznej też „duże sieci handlowe wcale nie palą się do tego, żeby wprowadzać handel w niedziele, ponieważ nie są zainteresowane płaceniem większych stawek pracownikom w tym czasie”.

- Jest jedno środowisko, w którego interesie i które zabiega o zmiany - galerie handlowe. Trzeba patrzeć na fakty w polityce. Coraz więcej Polek i Polaków rozumie, przyzwyczaiło się i lubi taką regulację pracy, że niedziele są wolne – podkreśliła. Jak dodała „nie jest palący i pilny problem”.

Zgadzamy się z Ryszardem Petru, że praca w niedzielę tam, gdzie już się odbywa, powinna być znacznie lepiej wynagradzana. Jak uszczelnimy przepisy, będzie uregulowane na twardo, wtedy możemy rozmawiać o tym, które branże powinny pracować, a które nie – komentowała polityczka Lewicy.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem