fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Lewica to świecki samorząd  

Po 7 kwietnia wszyscy samorządowcy Lewicy będą realnie rozdzielali Kościół od państwa. Ta świnka skarbonka, ta dojna krowa, jaką było do tej pory państwo, przestanie finansować bogaty i krnąbrny Kościół katolicki, który jest w stanie sam się utrzymać ze swoich środków, który nie potrzebuje pieniędzy ciężko pracujących podatników, żeby finansować swoje widzimisię, żeby stawiać kolejne świątynie, finasować seminaria, przejmować grunty.

Dzisiaj Kościół jest największym posiadaczem gruntów w Polsce, zaraz po Skarbie Państwa. To wszystko musi się skończyć.  

Lewica po to idzie do samorządów min. po to, abyśmy mieli świecki samorząd. Samorząd, który będzie finansował działania, które są naprawdę ważne i potrzebne mieszkańcom, a nie finansował bogatego księdza.  

Każdy samorządowiec, radny, wójt, burmistrz, czy też prezydent będzie realnie pilnować tego rozdziału.  

Robert Biedroń, eurodeputowany i współprzewodniczący Nowej Lewicy  
Legnica, 28 marca 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem