fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Trela o politykach PiS: W 2021 r. zarzekali się, że nie było żadnego Pegasusa, a dziś twierdzą, że nikt nie był nielegalnie podsłuchiwany

Naszym celem jako komisji śledczej ds. Pegasusa jest odsłonięcie kulis jak zapadały decyzje w sprawie zakupu tego programu, dlaczego stało się to 2017 r. oraz kto decydował, że program zostanie użyty.  

Osobiście będę zainteresowany listą osób, które były podsłuchiwane za pomocą Pegasusa, ponieważ, chciałbym, aby te osoby były świadkami na komisji śledczej. To może pokazać skalę nadużyć, która nam dzisiaj się nie mieści w głowie.  

To, że PiS walczył z opozycją to już zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale podsłuchiwani mogli być ludzie, którzy nie piastowali żadnych funkcji publicznych. A podsłuchiwani politycy, dziennikarze, prokuratorzy albo przez pomyłkę, ponieważ komuś się cyfry w numerze pomyliły.  

Komisja śledcza ds. Pegasusa będzie pracować najdłużej ze wszystkich obecnie powołanych komisji śledczych. Materiał dowodowy, o który poprosiliśmy jest bardzo obszerny, będziemy też pracować na materiałach ściśle tajnych. Będziemy też przesłuchiwać świadków z CBA oraz innych służb. Ale dla wyjaśnienia sprawy i pokazania co robiła władza spod znaku PiS oraz tego co każda przyszła władza nie powinna robić, warto będzie długo pracować. Jeżeli okaże się, że podsłuchy były masową bronią Jarosława Kaczyńskiego i jego kolegów z PiS, aby wygrywać wybory, to będziemy mieli do czynienia z czymś nieprawdopodobnym. W 2021 r. zarzekali się, że nie było żadnego Pegasusa, a dziś twierdzą, że nikt nie był nielegalnie podsłuchiwany.  

Tomasz Trela, poseł  
Tłit, 2 kwietnia 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem