fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Czarzasty: Poproszę ministra Bodnara o przeanalizowanie możliwości wznowienia postępowania prokuratorskiego w sprawie śmierci Barbary Blidy

2 kwietnia 1997 r. Zgromadzenie Narodowe uchwaliło treść obecnie obowiązującej Konstytucji, dobrze by było, gdyby ona była w Polsce wdrażana. Nawiązuję do wydarzeń, które miały miejsce przed świętami, a związane były ze środowiskiem Solidarnej Polski i Zbigniewa Ziobro w kontekście Funduszu Sprawiedliwości.  

Tak skorumpowanego środowiska, chyba nie ma. Środowiska, które zabiegało w różny sposób o wyprowadzenie państwowej kasy, aby budować swoje wpływy. 

Zwracam się do tych osób: nie mówicie, że jest atakowana jakaś partia czy jej ludzie, są atakowani potencjalni bandyci, potencjalni złodzieje oraz potencjalnie ludzie skorumpowani. 

Na tej bazie pragnę powiedzieć, że obserwuję co Ci ludzie robili i jak się komunikowali. Obserwuję, jak próbowali ukryć swoją działalność, jak byli zblatowani i stawiam sobie pytanie.  

Kwiecień to jest jeszcze jedna rocznica, to rocznica śmierci Barbary Blidy.  

W tym tygodniu poproszę ministra Adama Bodnara o rozmowę w sprawie przemyślenia oraz przeanalizowania możliwości wznowienia postępowania prokuratorskiego w sprawie śmierci Barbary Blidy.  

Jak widzę co robią ludzie, którzy w tamtym czasie również odpowiadali za sprawiedliwość w Polsce, co robili z Funduszem Sprawiedliwości, jak są niemoralni, jak ukrywają różne rzeczy, to myślę, że w sprawie Barbary Blidy wszystkie ręce zostały umyte zbyt szybko. 

Jeżeli jest to możliwe na bazie obowiązującego prawa, to uważam, że powinniśmy wrócić do tej sprawy. Barbara Blida nie popełniła samobójstwa i im bardziej obserwuję tych ludzi, tym bardziej jestem do tej tezy przekonany.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu 
Sieradz, 2 kwietnia 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem