fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Wybory samorządowe. „Może się okazać, że jeden mandat Lewicy będzie kluczowy w tworzeniu większości” 

Przed nami ostatnia prosta przed wyborami samorządowymi. 15 października szykowaliśmy się na odbicie Polski z rąk PiS-u i to nam się udało. Udało się min. dlatego, że Lewica miała konkretny program i osoby. Dziś stanowimy fundament koalicji rządowej i bez nas tej koalicji by nie było.  

Chcemy zmieniać Polskę i realizować nasze lewicowe postulaty, część z nich już weszła w życie: podwyżki dla nauczycieli i sfery budżetowej, ogólnopolski program in vitro, już niedługo wejdzie w życie renta wdowia, będzie więcej pieniędzy na remonty pustostanów.  

Jedną z największych zasług to jest odblokowanie środków z KPO, jak pamiętacie byliśmy mocno krytykowani za głosowaniem za tymi pieniędzmi. Dzisiaj wszyscy bardzo się do tego przypinają i fanie, że będziemy mieli te pieniądze.  

A te pieniądze są bardzo mocno związane z samorządem, dlatego potrzebujemy we władzach naszych małych ojczyzn odpowiedzialnych ludzi, którzy mądrze je wykorzystają. Nie mam wątpliwości, że przedstawiciele Lewicy takimi są!  

Dlatego zwracam się z apelem, aby pójść 7 kwietnia na wybory i zagłosować sercem, a nie żadną kalkulacją polityczną, aby zagłosować na Lewicę. Może się okazać, że jeden mandat Lewicy będzie kluczowy w tworzeniu większości w sejmiku województwa świętokrzyskiego.  

Posłużę się tu moim doświadczeniem, cztery lata temu w województwie łódzkim PiS wygrało jednym głosem, a Lewica nie wprowadziła nikogo i partia Jarosława Kaczyńskiego przejęła władzę.  

Tomasz Trela, poseł  
Kielce, 3 kwietnia 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem