fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Czarzasty do ambasadora Izraela w Polsce: Za błędy trzeba przepraszać 

Pragnę zwrócić się do ambasadora Izraela w Polsce. Słuchaliśmy Pana wystąpień, które opowiadały o tym co się zdarzyło i kto zginął w trakcie ataku wojsk izraelskich, podczas którego zginęli wolontariusze.  

W imieniu swoim, jak i polskiej Lewicy chciałem Panu powiedzieć: to co Pan wczoraj zaprezentował było wyjątkowo aroganckie. Jest Pan jedynym mi znanym politykiem izraelskim, który doprowadzi, o ile nie zmieni Pan linii swojego postępowania, do wzrostu nastrojów antyżydowskich. To nie jest dobry pomysł. Za błędy trzeba przepraszać i je naprawiać. Należy mieć w sobie dużo dystansu i skruchy. Mogą się zdarzyć różne, rzeczy, ale jak mają miejsce tego typu wydarzenia, to trzeba mieć do nich rozsądny i zdystansowany stosunek, a nie oskarżać Polki i Polaków o antysemityzm w tej sprawie. Wywołuje Pan nastroje antyżydowskie, przestrzegam Pana w sposób bardzo przyjazny, niech Pan tego nie robi.  

Życzę dobrze Pana narodowi, w związku z czym proszę Pana w tych trudnych czasach o bardziej rozsądne wypowiedzi.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu  
Katowice, 3 kwietnia 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem