fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Sikora: Szpitale to nie są kościoły, lekarze mają obowiązek pomagać kobietom, a nie wymigiwać się od tego klauzulą sumienia

Magdalena Biejat jest symbolem tego, jak kobiety w czasach rządów PiS były traktowane. Policja, która powinna była nas bronić, była wobec nas brutalna, traktowała gazem, czy też kopała. Żadna osoba, bez względu na to czy ma immunitet lub go nie posiada, nie powinna być tak traktowana przez funkcjonariuszy. Sprawa ta zostanie rozliczona.  

Lewica jest zawsze po stronie kobiet i będzie, niezależnie od tego czy podoba się to naszym koalicjantom, czy też nie.  

W tej kampanii prawa kobiet były odmieniane przez wszystkie przypadki, ale musimy pamiętać co doprowadziło do tych protestów, a był to barbarzyński wyrok TK, który zebrał wiele ofiar w całej Polsce. Będąc na Śląsku pamiętajmy o pani Izabeli, która w nieodległej Pszczynie straciła życie, ponieważ została złożona na ołtarzu czyichś przekonań religijnych.  

Dziś kobiety boją się zachodzić w ciążę, a jak już się na nią zdecydują to boją się jak zostaną potraktowane w razie problemów zdrowotnych. Sama dobrze o tym wiem, ponieważ jestem jedną z nich.  

Lewica na poziomie krajowym walczy o liberalizację prawa do przerywania ciąży, złożyliśmy w tej sprawie dwie ustawy. Natomiast, aby na poziomie lokalnym zostały zagwarantowane podstawowe standardy związane z badaniami prenatalnymi oraz opieki okołoporodowej i przede wszystkim szacunku wobec kobiet należy oddać głos na nasze kandydatki i kandydatów.  

Szpitale to nie są kościoły, lekarze mają obowiązek pomagać kobietom, a nie wymigiwać się od tego klauzulą sumienia i swoimi przekonaniami.  

Monika Sikora, wiceminister rozwoju i funduszy regionalnych   
Katowice, 3 kwietnia 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem