fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Euro w Polsce. Biedroń: Dzisiaj nie ma na to przestrzeni

Dzisiaj nie ma na to przestrzeni. Po pierwsze, Polska nie spełnia kryteriów do wprowadzenia euro. Po drugie, większość Polek i Polaków chciałaby mieć europejskie pensje i emerytury, jeżeli chodzi o ich wysokość. Zatem niech wpierw wzrosną wynagrodzenia, a potem rozmawiajmy o euro.  

Po inwestycjach w autostrady i stadiony nadszedł czas, żeby Unia Europejska zaczęła inwestować w człowieka poprzez godne wynagrodzenia. Polki i Polacy pracują najwięcej, a są jednym z najmniej zarabiających społeczeństw. Tak być nie może i musimy doprowadzić do tego, aby w dziedzinie wynagrodzeń i emerytur doścignęli europejską czołówkę. Lewica żąda europejskich wynagrodzeń i emerytur, ponieważ ludzie ciężko na nie pracowali.  

Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy i eurodeputowany 
Olsztyn, 14 maja 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem