fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Kowal: Europejska karta seniora

Potrzebny jest europejski program, który będzie działał jak Krata Dużej Rodziny, seniorzy zwiedzając piękne zakątki Polki, jak i Unii Europejskiej będą mieli możliwość skorzystania z systemu zniżek oraz ułatwień z korzystania z muzeów, kin, teatrów, czy też na inne wydarzenia kulturalne. Do wykorzystania powinno być do 20 euro miesięcznie na terenie całej UE.

Te wsparcie powinno być szersze, dlatego też proponujemy również Europejski Bon Turystyczny dla seniorów, który co dwa lata w wysokości 1000 zł do wykorzystania na terenie Polski, jak i Unii Europejskiej. 

Samotność jest bardzo trudna, dlatego istnieją kluby seniora, czy tak jak we Włocławku osiedlowe centra integracji pokoleniowej, aby można było z kimś porozmawiać i spędzić czas. Dziś UE przekazuje środki na współorganizowanie tych miejsc, ale widzimy, że tych środków powinno być więcej. Jesteśmy w okresie srebrnej rewolucji, tak więc takie miejsca będą się cieszyły jeszcze większym zainteresowaniem, co będzie wymagało większych nakładów finansowych. Należy więc przeznaczyć na ten cel większe środki, o co przedstawiciele Lewicy w Parlamencie Europejskim będą zabiegać.

Piotr Kowal, kandydat
Okręg nr 2 - województwo kujawsko-pomorskie, pozycja nr 1
Bydgoszcz, 15 maja 2024 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem