fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Cyberbezpieczeństwo. Gawkowski: Rosja nawet się nie kryje, że jej służby nas atakują

Polska prezydencja w UE będzie skupiona min. na sprawach transformacji cyfrowej i cyberbezpieczeństwie. Kilka tygodni temu byłem na spotkaniu ministrów państwa Unii, którzy koordynują prace w zakresie cyfryzacji i technologii. Rozmawialiśmy o celach na najbliższe lata i w imieniu Polski wskazywałem jasno na cyberbezpieczeństwo, aby prawo nie przeszkadzało biznesowi, abyśmy mieli łatwiejsze raportowanie, jeżeli chodzi o incydenty w Unii Europejskiej.  

Do tego dokładam nową cegiełkę, uważam, że w ramach prezydencji powinniśmy postawić na cyfrową dyplomację. Cyfrowa dyplomacja, czyli umiejętność wymiany informacji, reagowania i przeciwdziałania wewnątrz UE. Dlatego Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa musi się zmienić, tak jak zmieniła się geopolityka. Mamy adwersarzy, a Rosja nawet się nie kryje, że jej służby nas atakują. My temu przeciwdziałamy, ale warto współpracować w tej sprawie w ramach Unii.  

Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji 
Forsal, 19 czerwca 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem