fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Wieczorek: Marzy mi się 150 tysięcy miejsc w akademikach

- Szykujemy ustawę dotyczącą Funduszu Dopłat, gdzie będzie kwestia dotycząca remontów i budowy akademików przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego – powiedział minister nauki Dariusz Wieczorek.

Dodał, że ustawa jest już gotowa i w tym momencie jest po uzgodnieniach międzyresortowych, w czwartek prawdopodobnie trafi na Komitet Stały Rady Ministrów.

Wieczorek zaznaczył, że kluczową kwestią będzie ilość środków finansowych, które będą w budżecie funduszu.

Dzisiaj jest to miliard złotych. My sugerujemy, żeby to podwyższyć do kwoty 5 miliardów rocznie – oznajmił. – Na budowę mieszkań komunalnych i na remonty i budowę akademików mielibyśmy 5 miliardów złotych – doprecyzował.

Minister oznajmił, że dzisiejsze zapotrzebowanie jest na poziomie 2,5 miliarda złotych. Dodał, że gdyby co roku pół miliarda złotych było przeznaczane tylko na akademiki, to w ciągu czterech lub pięciu lat problem byłby rozwiązany. Liczba dostępnych dla studentów miejsc w akademikach, która aktualnie wynosi 70 tysięcy mogłaby wówczas zostać podwojona.

- Marzy mi się 150 tysięcy miejsc w akademikach – oświadczył.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem