fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Rozmowa z PSL o ustawie o związkach partnerskich. „Zrobiliśmy kolejny mały, ale jednak bardzo ważny krok do przodu” 

Za nam bardzo długa, bardzo merytoryczna, bardzo szczegółowa rozmowa z wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i przedstawicielami PSL. Rozmawiałam o konkretnych propozycjach, które chcielibyśmy zawrzeć w ustawie regulującej kwestię związków partnerskich. 

Przedstawiłam także dane, statystyki, analizy dotyczące sytuacji osób żyjących w związkach nieformalnych, bo to jest bardzo ważny argument w tej dyskusji. 

Jestem przekonana, że dzisiaj zrobiliśmy kolejny mały, ale jednak bardzo ważny krok do przodu. Jeszcze rok temu, kiedy rządziło PiS nie do pomyślenia byłoby, aby tu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie rozmawiać o projekcie ustawy o związkach partnerskich.  

W przyszłym tygodniu jest posiedzenie Sejmu, ale zbiera się także w przyszłym tygodniu klub Polskiego Stronnictwa Ludowego i będzie rozmawiać o szczegółach tego projektu. 

Kolejny krok jest w czerwcu, kiedy trwa miesiąc dumy - miesiąc walki o szacunek, godność i równość.  

Katarzyna Kotula, ministra ds. równości
Warszawa, 20 czerwca 2024 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem