fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ratujmy Kobiety 2017

Rusza zbiórka podpisów pod projektem ustawy, która będzie liberalizować przepisy dotyczące przerywania ciąży, mamy trzy miesiące na zebranie 100 tysięcy podpisów poparcia. Ustawa „O prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

Zapisano w nim, że ustawa reguluje sprawy związane z prawem do informacji, edukacji, poradnictwa i środków umożliwiających podejmowanie decyzji w zakresie świadomego rodzicielstwa, uwzględniając prawa reprodukcyjne i seksualne kobiet i mężczyzn”, przewiduje, iż kobieta miałaby prawo do przerwania ciąży do końca 12 tygodnia; później aborcja byłaby dopuszczalna w tych samych przypadkach, w jakich obecnie jest dozwolona, czyli gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, występuje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża jest następstwem czynu zabronionego.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przyjął zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy Kobiety", tym samym procedura rejestracji zakończyła się. Przedstawicielką SLD w komitecie jest prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska. - Będziemy zbierać podpisy, aby ta ustawa stała się faktem, czyli de facto weszła w życie - mówiła Winiarczyk – Kossakowska podczas konferencji prasowej inaugurującej powstanie Komitetu „Ratujmy Kobiety".

Kliknij tutaj aby pobrać kartę do zbierania podpisów.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem