fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Rozenek: Biedroń zaczynał w SLD, jego program jest zbieżny z propozycjami Sojuszu

Robert Biedroń jest w polityce od 20 lat, zaczynał w SLD, był posłem Ruchu Palikota, jego obecny program jest w wielu punktach zbieżny z programem Sojuszu. Nasze propozycje składamy nie od konwencji partii Wiosna, tylko od dawna, co jest bardzo łatwo sprawdzić.

To co zaprezentowano na Torwarze to była jednak mała część tego co proponuje SLD, nie było tam nic o sprawach europejskich, zagranicznych, obronności, bezpieczeństwie, nie było nic o polityce historycznej.

Kiedy Robert Biedroń mówi o zamykaniu kopalni, to my mamy tutaj trochę inne zdanie. Dopiero kiedy nasza gospodarka przejdzie na odnawialne źródła energii, to dopiero wtedy można mówić o likwidacji górnictwa i zamykaniu kopalni, ale nie teraz. Dzisiaj są przecież budowane bloki węglowe, tak więc jeżeli zamknęlibyśmy w 2030 r. kopalnie, to i tak będziemy musieli sprowadzać węgiel. Skąd? Z Rosji.

Cieszę się, że Robert uruchomił nowy elektorat, zwłaszcza młodych ludzi, to sprzyja demokracji w Polsce. Teraz jest jednak pytanie: czy partia Roberta Biedronia będzie wstanie pomóc odsunąć PiS od władzy? Mam nadzieję, że tak, ponieważ jest to dziś Polską racją stanu. Dlaczego? Druga kadencja PiS-u będzie z dużą dozą prawdopodobieństwa oznaczać wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

Andrzej Rozenek
TVN24, 7 lutego 2019 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem