fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Ten rząd to błąd systemu!

Od czwartkowego poranka trwa zamieszanie wywołane niezapowiedzianym uruchomieniem rejestracji na szczepienie dla osób powyżej 40 roku życia. Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował opinię publiczną, że w systemie rejestracji wystąpił błąd dotyczący wyboru możliwych terminów otrzymania preparatu. W konsekwencji czego wyłączono możliwość internetowej rejestracji na szczepienie. Obecne wydarzenia pokazały, iż system przygotowany przez rząd Mateusza Morawieckiego wpierw szczepi uprzywilejowanych cyfrowo, którzy mogą zapisać się przez Internet, a pomija seniorów, kasjerki i opiekunów osób niepełnosprawnych. 

Takie wpadki powodują osłabienie zaufania społeczeństwa do szczepień. W związku z tak poważnymi problemami minister Michał Dworczyk powinien podać się do dymisji. Rząd zapewnia, że panuje nad sytuacją, ale dzisiejsze wydarzenia oraz rekordowa liczba nowych zakażonych – 35 251 – temu przeczy. Dlatego występujemy do rządu o udostępnienie wszelkich dokumentów związanych z harmonogramem szczepień, a także zaczynamy wątpić czy taki dokument w ogóle istnieje. Jednocześnie występujemy do NIK z wnioskiem o sprawdzenie procesu szczepień na COVID-19 w Polsce. 

Marcin Kulasek podczas konferencji prasowej powiedział: 

Wielkie otwarcie szczepionkowe stało się dzisiaj ponurym i marnym żartem Prima Aprilis-owym. Minister Dworczyk na konferencji powiedział, że to błąd systemu, że to usterka. Ten rząd to jest jedna wielka usterka. Minister Dworczyk po tym co się stało powinien podać się do dymisji! Rząd Zjednoczonej Prawicy powinien podać się do dymisji! W momencie, w którym wzrasta zaufanie do szczepień, rząd robi sobie żarty z ludzi, którzy rzeczywiście chcą się zaszczepić. To może oznaczać porażkę w przekonywaniu ludzi do szczepień i szczepionek. Pytanie jest jeszcze jedno: gdzie jest prezydent i jego żona nauczycielka? Dlaczego nie namawiają Polaków do szczepień? I apel do pana prezydenta Andrzeja Dudy: Panie prezydencie, czas zimowy się już skończył, warto by było się obudzić, to jest już wiosna! 
 

 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem