fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Pawliczak: Wierzymy, że walka z pandemią nie ma barw politycznych i ta współpraca od tej pory będzie się odbywać na innych zasadach

Samorządowcy związani z Lewicą chcą się włączyć w proces szczepień przeciwko COVID-19, aby go przyspieszyć proponują udostępnienie infrastruktury pod centra szczepień w postaci budynków szkół oraz hale sportowe. Warszawskie Bielany, Katowice, Częstochowę, Łódź, Elbląg, Bydgoszcz, Świdnicę, Ostrów Wielkopolski czy Słupsk – to przykładowe miasta rządzone lub współrządzone przez lewicowych samorządowców, a które chcą pomóc.

Karolina Pawliczak podczas konferencji powiedziała:

Lewica była, jest i będzie. Udowodniliśmy przez szereg ustaw, które złożyliśmy Sejmie bieżącej kadencji. Chcemy, aby małe ojczyzny współpracowały z rządem, ale przede wszystkim, aby rząd współpracował z samorządami.  

Lewica konsultuje wiele spraw z jednostkami samorządu terytorialnego, a co robi rząd? Rząd dzisiaj dożyna samorządy. Poprzez brak środków finansowych z powodu utraconych wpływów z podatków, samorządy mają dzisiaj bardzo trudną sytuacją. Ale w tym bardzo trudnym okresie pandemii, rząd zwraca się do nich o pomoc, ale jest to przynajmniej o rok za późno. Lewica apeluje o współpracę rządu z samorządowcami od wielu miesięcy, małe ojczyzny od dawna deklarują chęć współpracy, ponieważ chcą działać na rzecz swoich lokalnych społeczności. Mamy nadzieję, że nadszedł ten czas, aby rząd zrozumiał jak potężny błąd popełnił.  

Posłowie Lewicy będą sprawdzać jak ta współpraca będzie wyglądać, nie tylko w obszarze ochrony zdrowia, podziału środków finansowych oraz inwestycji, o które docierają tylko do samorządów rządzonych przez PiS. Wierzymy, że walka z pandemią nie ma barw politycznych i ta współpraca od tej pory będzie się odbywać na innych zasadach. 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem