fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Gawkowski: Wejście Finlandii i Szwecji do NATO będzie czarnym dniem dla Rosji

- Finlandia i Szwecja, przez lata pozostając poza NATO, nie zamykały basenu Morza Bałtyckiego, który de facto stanie się teraz basenem wewnętrznym Sojuszu. I bardzo dobrze, bo to ograniczy możliwości floty rosyjskiej, co oznacza większe bezpieczeństwo dla Polski - mówił w "Sygnałach dnia" Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

Po agresji Rosji na Ukrainę Finlandia i Szwecja zamierzają wstąpić w szeregi Sojuszu Północnoatlantyckiego. Oprócz znaczenia geopolitycznego tej decyzji, również dla bezpieczeństwa regionalnego, Krzysztof Gawkowski wskazywał na jeszcze jeden istotny element. - Finlandia ma ponad 1300 km granicy z Rosją. Rozszerzenie wschodniej flanki NATO powoduje olbrzymie problemy dla interoperacyjności rosyjskiej armii, bo trzeba będzie przenieść wojska z flanki białorusko-ukraińskiej również na tę fińską część - podkreślał gość Jedynki.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem