fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Nie można dzielić uchodźców na lepszych i gorszych

Aktywiści zajmującymi się pomocą udzodźcom alarmują w sprawie sytuacji uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. W liście otwartym do władz Polski piszą o łamaniu praw człowieka, nielegalnych push-backach oraz o fatalnych warunkach w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców.

„My, niezależni aktywiści i działacze na rzecz uchodźców oraz na rzecz przestrzegania praw człowieka, jesteśmy głęboko zaniepokojeni sytuacją uchodźców z granicy polsko – białoruskiej oraz antyuchodźczą propagandą rządu polskiego prowadzoną w stosunku do uchodźców pochodzących z Syrii, Iraku, Iranu, Afganistanu oraz z krajów afrykańskich” – czytamy w liście.

- Ludzie mają prawo uciec przed śmiercią, torturami, czy też szukać lepszego życia. W tej chwili są oni tego prawa pozbawieni decyzją polityczną obecnego rządu, który rok temu wydał Straży Granicznej zakaz przyjmowania wniosków o azyl na legalnych przejściach granicznych. Jest to podstawowym powodem, dla którego ludzie, którzy chcą złożyć wniosek o ochronę międzynarodową czy azyl, są zmuszeni nielegalnie przekraczać granicę i próbować złożyć taki wniosek po jej przekroczeniu.

To co mówią ministrowie Kamiński i Wąsik jest kłamstwem. Mija już prawie rok sprawy Usnarza, który jest symbolem bestialstwa i odczłowieczenia służb polskich, a które otrzymują takie a nie inne rozkazy polityczne od obecnych władz.

Nie można dzielić uchodźców na lepszych i gorszych, a tak się dzieje przeszło od roku. To wielki wstyd dla naszego narodu. Polskie społeczeństwo jest dobre i pokazało to wobec uchodźców z Ukrainy – mówiła podczas konferencji prasowej w sprawie listu posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.  

 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem