fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Referendum w sprawie aborcji? Scheuring-Wielgus: nie rozmawiamy w referendach o prawach człowieka

Aborcja to prawo człowieka, o prawach człowieka nie powinno decydować referendum - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Joanna Scheuring-Wielgus, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy.

Jej zdaniem, "aborcja powinna być bezpieczna i dostępna dla kobiety", a "kobieta powinna mieć wybór". - Wczoraj jedna z wnioskodawczyń mówiła - i ja się z tym zgadzam - że to referendum nad tym, czy chcę zajść w ciążę, czy nie, odbywa się w toalecie, w momencie, kiedy sprawdzam test ciążowy. Wtedy kobieta decyduje, czy donosi tę ciążę, czy nie. Koniec kropka - mówiła posłanka.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem