fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Czarzasty do wyborców PiS: gwarantem waszych interesów jest i będzie Lewica

- Nikt nie będzie zabierał wam 500 plus i dodatków – mówił w poniedziałek w Gostyninie współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Gostynin był kolejnym przystankiem na trasie „Bezpieczna Rodzina”, podczas której Lewica prezentuje Polkom i Polakom swoje pomysły na walkę z inflacją i plan na rządy po PiS.

 

 

- Mówię do tych wszystkich, którzy uwierzyli PiS-owi, do tych ludzi, którzy uwierzyli, że Polskę socjalną, zabezpieczenie socjalne dla rodzin jest w stanie gwarantować tylko i wyłącznie jedna partia i ta partia to PiS. To nie prawda. O wasze interesy w przyszłym rządzie zadba Lewica – przekonywał Włodzimierz Czarzasty. Wspomniał o obecnej sytuacji, wyliczając inflację, podwyżki cen żywności i paliw, co jak zaznaczył odczuwają wszyscy, także zwolennicy PiS. - Za Lewicy nie będzie normalne to, że będzie inflacja 15 proc., nie będzie normalne to, że olej poszedł na 12 zł, że podstawowe produkty idą w górę tak mocno, a 500 plus już znaczy 330 plus” – oświadczył marszałek Czarzasty.

Apelował też do ludzi, "którzy potrzebują bezpieczeństwa socjalnego, którzy widzieli tylko i wyłącznie w jednej partii stabilność swoich interesów”. „Jest drugie środowisko, tym środowiskiem jest Lewica” – mówił polityk Lewicy.

 

Czarzastygost1

Oceniając jednocześnie, że to Lewica będzie współrządziła Polską za półtora roku, po kolejnych wyborach parlamentarnych, Czarzasty zapewnił, że to Lewica „jest tym środowiskiem, które będzie gwarantowało bezpieczeństwo socjalne”. „Lewica to socjaldemokracja, socjaldemokracja to socjal i demokracja”.

- Elementem socjalu, elementem państwa bezpieczeństwa i zabezpieczeniem tego bezpieczeństwa jest Lewica. Nie dajcie sobie wciskać kitu, że jedyną formacją, która daje wam to bezpieczeństwo i która daje ten spokój jest PiS  - mówił Czarzasty. - Nikt nie będzie wam zabierał 500 plus, nikt nie będzie wam zabierał dodatków, nikt nie będzie wam kasował dodatkowej emerytury, chociaż my chcemy zrobić to rozsądniej i mądrzej i chcemy po prostu przeprowadzić i wdrożyć waloryzację tych świadczeń”  zadeklarował polityk. - To nie ma być tak, że rząd da albo nie da. To musi być ustawowo zagwarantowane, że bez względu na to, jaki jest rząd, macie waloryzację zapewnioną, i nie będzie to zależało od żadnego Jarka, od żadnego Włodka, od żadnego Donalda. To jest gwarancja, bo ta gwarancja wynika z waszej pracy w waszym życiu i z tego co zrobiliście dla siebie i dla kraju” – powiedział wicemarszałek Sejmu.

 

Czarzastygost2 

Podczas spotkania w Gostyninie lider Lewicy skrytykował ustawę o dodatku węglowym, którą w zeszłym tygodniu przyjął Sejm. - My się cieszymy oczywiście z tego, że ludzie, którzy palą węglem dostaną 3 tys. zł dodatku, ale pamiętajmy o jednej rzeczy - wszystkie nośniki energii poszły w górę. Dlaczego ludzie ogrzewający domy inaczej niż węglem dodatku nie dostaną? Wzrosły przecież ceny gazu, oleju, prądu.  - zwrócił uwagę Czarzasty i przypomniał, że Lewica podczas prac legislacyjnych wniosła do tej ustawy poprawki, które uwzględniały wszystkich, korzystających z energii bez względu na nośnik, ale nie zostały one przyjęte. - Uważamy, że jest to głęboko niesprawiedliwe, nieuczciwe, że ze względu na rodzaj paliwa jedni dostają środki finansowe, a drudzy ich nie dostają. Przecież biednieją wszyscy” - oświadczył współprzewodniczący Lewicy.

W Gostyninie poza marszałkiem Czarzastym gościli też m. in. posłowie Anna Maria Żukowska, Arkadiusz Iwaniak, Marcin Kulasek i Anita Sowińska, a także Paulina Piechna-Więckiewicz.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem