fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Krzysztof Śmiszek laureatem nagrody „Osobowość Gospodarcza Roku” 

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek laureatem nagrody Federacji Przedsiębiorców Polskich „Osobowość Gospodarcza Roku” w kategorii „Parlamentarzysta”. - To docenienie za przeprowadzenie przez Sejm, jednogłośnie, ustawy o ochronie farmaceutów przed przemocą i agresją – komentował polityk Lewicy.  

Sejm uchwalił ustawę autorstwa Krzysztofa Śmiszka w maju 2022 r., poparło ją 446 posłów, a przeciw było jedynie 11 posłów Konfederacji, nikt się nie wstrzymał. - To ważna chwila dla całej opozycji, bo w parlamencie w końcu przechodzi nasz projekt! - komentował uchwalenie nowego prawa poseł Lewicy. 

Zgodnie z nowymi przepisami farmaceuta i technik farmaceutyczny podczas wykonywania czynności zawodowych w aptece lub punkcie aptecznym korzystają z ochrony przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego.  Każdy akt agresji czy groźby skierowany do farmaceuty, który wykonuje swoje zadania zawodowe, będzie przestępstwem ściganym przez państwo z urzędu, za które będzie groziła kara do trzech lat pozbawienia wolności.   

Do tej pory taka ochrona obejmowała m.in. lekarzy udzielających świadczeń medycznych w ramach pomocy doraźnej lub w podmiocie leczniczym udzielającym świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, pielęgniarki i położne oraz ratowników medycznych. 

Smiszek 220922

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem