fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Biedroń: Pieniądze z KPO nie należą się PiS-owi, tylko Polkom i Polakom

Rządzący nie poszli po rozum do głowy i pierwszy raz w historii obecności Polski w Unii Europejskiej, te pieniądze rząd nie dowiózł. To jest porażka rządu, bo to oni są zobowiązani do tego, żeby te pieniądze negocjować. Dzisiaj nawet politycy Zjednoczonej Prawicy przyznają, że odpowiedzialność leży po stronie rządzących i to oni tych pieniędzy dla Polek i Polaków, tak bardzo dzisiaj potrzebnych, nie dowożą. Popełniane są błędy za błędem. Przypomnę, że wymieniono dobrego ministra ds. europejskich na ideologicznego radykała, który zmniejszył na pewno te szanse na dowiezienie tych pieniędzy. Jeżeli PiS myśli, że wykiwa Unię Europejską, że oszuka, że coś zakombinuje, to chciałem powiedzieć, że właśnie Unia Europejska, Komisja Europejska podjęła wczoraj decyzję o zamrożeniu pieniędzy dla Orbana, który próbował stosować podobne uniki, próbował oszukiwać, próbował kombinować i te pieniądze wczoraj zostały dla niego, dla Węgier zamrożone. Podobny los, jeżeli rząd PiS-u będzie próbował oszukiwać, kombinować, grać w swoją tradycyjną grę, to spotka niestety polski rząd, za co zapłacimy my, jako Polki i Polacy.

My, jako Lewica, walczyliśmy o te pieniądze, o KPO. Obrywaliśmy za to po głowie. U pana na antenie się tłumaczyłem, dlaczego Lewica popiera KPO i dlaczego walczymy z PiS-em o te pieniądze. Bo my uważamy, że te pieniądze nie należą się PiS-owi, tylko Polkom i Polakom. Ale jeżeli PiS prowadzi taką fatalną politykę przeciwko Unii Europejskiej, straszy Unią Europejską, podważa fundamenty praworządności, nie respektuje w Polsce prawa, to nie ma co się dziwić, że podatnicy z Francji, z Niemiec, z Hiszpanii, łapią się za kieszenie i mówią: sorry, ale my tego Kaczyńskiego finansować nie będziemy, bo on próbuje rozwalić naszą wspólnotę. Nie ma co się dziwić.

Trzeba zrobić wszystko, żeby te pieniądze jak najszybciej dotarły. Dzisiaj, w czasie kryzysu, do którego m.in. doprowadził PiS, te pieniądze muszą trafić i my, jako Lewica, zrobimy wszystko. Ostatnio prezydium Lewicy było w Brukseli, rozmawialiśmy z komisarzami. Będziemy głosowali za wszystkimi ustawami, które doprowadzą do tego, że pieniądze do Polski jak najszybciej trafią, a jednocześnie jak najszybciej została przywrócona praworządność, bo potrzebujemy i pieniędzy z Unii Europejskiej, i praworządności w Polsce.

Robert Biedroń, eurodeputowany i współprzewodniczący Nowej Lewicy
Radio Wrocław, 24 listopada 2022 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem