fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Czarzasty: Niemiecka „Ostpolitik” dokonała dużych przewartościowań. Wyrażamy poparcie dla członkostwa Szwecji i Finlandii w NATO 

Partnerzy rozmów zaprezentowali zbliżone poglądy w zakresie polityki powstrzymywania Rosji, poparcia dla Ukrainy i zdecydowanego umacniania państw wschodniej flanki NATO, w obliczu zagrożenia dla Europy i świata, generowanych przez agresywną politykę Rosji.  

Rozmawialiśmy min. na temat polityki prowadzonej przez naszych przyjaciół z SPD. Nie damy się jako polska socjaldemokracja wpisać w jakąkolwiek formułę ataku na Niemców, czy też na niemiecką socjaldemokrację. Po tych rozmowach zrozumieliśmy, że niemiecka ostpolitik dokonała dużych przewartościowań. Że historyczna polityka zbliżenia z Rosją została oceniona krytycznie. To co prezentuje przewodniczący SPD Lars Klingbeil to jest absolutnie nowe podejście do tej polityki. To jest właściwe podejście do Rosji, z właściwą oceną tego kraju oraz zagrożeń dla europejskiego bezpieczeństwa, które płynie ze strony Rosji.  

Podejście, które prezentuje szef SPD moim zdaniem jest absolutnie w nurcie rozsądku i wspierania Ukrainy pod każdym względem, również, jeżeli chodzi o pomoc militarną, która jest przez Niemcy w coraz większym stopniu jest udzielana.  

Jednoznacznie wyrażamy poparcie dla członkostwa Szwecji i Finlandii w NATO. Wkrótce nastąpi zmiana na stanowisku sekretarza generalnego sojuszu i wydaje się, że można mieć takie marzenie, że może obejmie je osoba związana z Europą Środkowowschodnią. Najlepiej by było, gdyby była to osoba związana z socjaldemokracją. Jest taki polityk w Polsce i nazywa się Aleksander Kwaśniewski, który w czasach bardzo trudnych dał Polsce bezpieczeństwo, wprowadzając nasz kraj do Unii Europejskiej, dając Konstytucję oraz podpisując umowę z NATO. W tej chwili bezpieczeństwo jest bardzo potrzebne światu, a on wie, jak to zrobić.  

Celem zachodu powinno być jak najszybsze zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją. Jeżeli Ukraina nie obroni swoich pozycji, to powstanie zagrożenie dla całej Europy oraz świata. Dlatego też Ukraina powinna dostać realną ścieżkę wejścia do Unii Europejskiej oraz powinny zostać sprecyzowane bardzo jasne i realne warunki tego wejścia.  

Mam takie marzenie, które się może się kiedyś spełni. Chciałbym, aby kiedyś w Berlinie powstał pomnik polskich ofiar wojny.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem