fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Czarzasty: Programy PiS-u i Platformy różnią się dwoma procentami i wykluczają tych, którzy nie mają zdolności kredytowej

Jako Lewica uważamy, że dosypywanie bez przerwy pieniędzy do kredytów nic nie da. Dopłacanie do odsetek wzmocni banki oraz deweloperów. Jedni i drudzy będą mieli stabilne zabezpieczenie w postaci Skarbu Państwa.  

Takie programy już były. Rodzina na swoim, bankier na swoim - to wszystko już przerobiliśmy. Programy PiS-u i Platformy różnią się dwoma procentami i wykluczają blisko 70 procent społeczeństwa. Dlaczego? Ponieważ 70 procent społeczeństwa nie ma zdolności kredytowej. Jeżeli jest małżeństwo i ma jedno dziecko to musi mieć netto 12 000 zł przychodu miesięcznie. Jeżeli jest singiel, to musi mieć netto 10 500 zł przychodu miesięcznie. Tak mówi KNF, takie są zalecenia finansowe.  

Kolejna kwestia to co z tymi, którzy już mają kredyt, wzięli go miesiąc albo dwa miesiące temu? Co z tymi, którzy w związku z inflacją płacą wyższe raty? Gdzie równość w tej sprawie? Jak to tym ludziom to wytłumaczymy.  

Dalej, skąd wziąć pieniądze na te dopłaty?  

Lewica mówi jasno: nie ma lepszej drogi niż budowa tanich mieszkań na wynajem, które powinny zostać zbudowane przez samorządy, na które środki powinno gwarantować państwo.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy


Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem