fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Kotula: PiS próbuje podzielić środowisko osób z niepełnosprawnościami 

Od 11 dni na sejmowej zimnej posadce śpią osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Protestują, ponieważ domagają się podwyższenia renty socjalnej. W Sejmie w tej sprawie został złożony obywatelski projekt ustawy i możemy go procedować natychmiast. Oczekujemy takiej deklaracji ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.  

Wyraźnie widać, że PiS idzie w kierunku podzielenia środowiska osób z niepełnosprawnościami, ponieważ protestują także matki, które zgodnie z prawem nie mogą podjąć pracy przy pobieraniu świadczenia pielęgnacyjnego. Projekt ustawy, który likwiduje taki zakaz pracy Lewica złożyła prawie dwa lata temu.  

Warto też przypomnieć, że przy okazji wyroku Trybunału Konstytucyjnego PiS złożyło wiele nowych propozycji, które nigdy nie zostały zrealizowane. Działo się też tak dlatego, że podkomisja stała ds. osób z niepełnosprawnościami nie pracowała i nie robiła nic przez ponad 3 lata. Nie dlatego, że jako opozycja nie była gotowa do pracy, jesteśmy gotowi do pracy i mamy konkretne propozycje. Przewodniczący pobierał dodatek do uposażenia, ale nie zwoływał tej podkomisji.  

Prawo i Sprawiedliwość przespało 8 lat, żeby przygotować dobre i systemowe rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzi. Działo się to przy pełnej świadomości, że potrzeby tych konkretnych grup są różne.  

Jako Lewica przygotujemy gotowy pakiet propozycji, który nie będzie dzielił tego środowiska, odpowiadał na różne potrzeby i w przyszłym rządzie będziemy go realizować.  

Katarzyna Kotula, posłanka  
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem