fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Prof. Liberadzki wsparł protest rolników w Brukseli  

W Brukseli 23 maja 2023 r.  odbył się protest rolników z państw przyfrontowych Rolnicy z Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii i Bułgarii protestowali w Brukseli przeciwko niekontrolowanemu importowi przede wszystkim zbóż z Ukrainy.  

Do manifestantów wyszedł eurodeputowany prof. Bogusław Liberadzki. - Liczną grupę z polskim rolników stanowili przedstawiciele woj. zachodniopomorskiego, których protest był tak głośny w całym kraju. Zapytani: dlaczego dalej nie protestują? Odpowiedzieli: nawet już nas na protest nie stać - relacjonuje poseł do Parlamentu Europejskiego.  

Liberadzki 230523a

Liberadzki: Hasło protestujących brzmiało: Chłopi razem!

Prof. Liberadzki przypomniał, iż Komisja Europejska w dniu protestu przyznała Polsce 1 mld EUR wsparcia dla rolników dla zrównoważenia strat i „zaradzenia poważnym zaburzeniom w gospodarce państwa członkowskiego”. - Nie sądzę, żeby to był zbieg okoliczności. Cieszę się na tę reakcję KE, gratuluję sukcesu organizatorom tego protestu – podkreślił.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem