fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Autostradowe kłamstwo PiS 

Posłowie Lewicy obnażają autostradowe kłamstwo PiS. Padła obietnica zniesienia opłat za przejazd autostradą, ale nikt z partii Jarosława Kaczyńskiego nie dopowiedział, iż chodzi o zaledwie 260 km tego typu dróg.  

Projekt PiS dotyczy tylko 260 kilometrów autostrad

- W Polsce mamy 1800 kilometrów autostrad, z czego 1100 kilometrów to są autostrady bezpłatne, które są w dyspozycji państwa. Kolejne 460 kilometrów to autostrady, które są w rękach operatorów i są one najdroższe, za przejazd nimi trzeba zapłacić gigantyczne pieniądze. Projekt PiS dotyczy 260 kilometrów autostrad, podzielonych na dwa odcinki, za przejazd którymi trzeba zapłacić 10 i 16 zł – wylicza poseł Maciej Kopiec. - Sami posłowie PiS nazywają ten projekt kiełbasą wyborczą – dodaje.  

Kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie 

To czego Polki i Polacy w 2023 r. potrzebują to postawienie na transport publiczny i taką ofertę kładzie Lewica. - Kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie – ogłasza posłanka Paulina Matysiak.  

- Powinniśmy stawiać na połączenia lokalne i rozbudowywać tabor kolejowy. Cały czas mamy miejscowości, z których nie można się wydostać za pomocą autobusu czy koleją i muszą to robić za pomocą samochodu. Ludzie nie mogą pojechać do pracy, do lekarza, czy też spotkać się z rodziną – podkreśla posłanka. 

Jak jest źle ilustruje specjalna mapa przygotowana na podstawie danych Urzędu Transportu Kolejowego. - Pociąg dociera do każdego powiatu tylko w jednym województwie i jest to Lubuskie – alarmuje. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem