fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Raport o stanie państwa

Po 8 latach rządów PiS państwo jest w złym stanie. Lewica rzeczowo i merytorycznie w najnowszej publikacji ocenia i opisuje wszystkie błędy i zaniedbania obecnej władzy.  “Raport o stanie państwa” to również rekomendacje, które znajdują swoje rozwinięcie w codziennej pracy Lewicy. Klub Parlamentarny Lewicy złożył w obecnej kadencji już ponad 220 projektów ustaw, w większości dotyczących gospodarki, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości. To dobry materiał analityczny dla odpowiedzialnego rządu. 

W Raporcie o stanie państwa, polityczki i politycy Lewicy dokładnie pokazują, jak rząd Mateusza Morawieckiego, kierowany z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego, zastąpił systemowe myślenie o państwie załatwianiem doraźnych interesów partyjnych. Dwie kadencje PiS upłynęły pod znakiem zaniedbań lub umyślnej destrukcji szeregu kluczowych instytucji, co bezpośrednio wpływa na nasze codzienne życie.

Skrajnie niskie nakłady na ochronę zdrowia, rekordowo niski poziom inwestycji, publiczne media pełne propagandy, wzrost ubóstwa, chaos w policji i służbach specjalnych – to tylko niektóre z kluczowych problemów, których rząd Morawieckiego nie chce zauważać. Systemowa naprawa państwa nie dokona się z dnia na dzień, dlatego potrzebne jest właściwe nakreślenie stanu wyjściowego – głównych działań, błędów i zaniechań w najważniejszych obszarach rządzenia. 

„Raport o stanie państwa”, to 20 rozdziałów, w których posłowie i posłanki Klubu Parlamentarnego Lewicy przy wsparciu ekspertek i ekspertów opisują stan naszego państwa, od polityki społecznej po sprawy zagraniczne. Uzupełniliśmy tym samym poprzedni raport z 2021 roku. Po dwóch latach pojawiły się nowe wyzwania, na które rząd nie był przygotowany. Niestety, wiele z przytaczanych wówczas wskaźników nie uległo poprawie, a dołączyły do nich kolejne sygnały ostrzegawcze. Ocena funkcjonowania państwa z perspektywy Lewicy jest jeszcze bardziej negatywna niż wówczas. Na szczęście, dzięki samorządom, pracownikom sfery budżetowej, organizacjom pozarządowym, związkom zawodowym oraz małym i średnim przedsiębiorcom można odnaleźć także pozytywne fragmenty oceny.

Pobierz raport:

 

https://we.tl/t-wKrNk5Y7Ho

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem