fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Afera wizowa vs. nalot CBA na gabinet pani ginekolog ze Szczecina. „Przymyka się oko na nieuczciwych, ponieważ są spod znaku PiS”

W styczniu br. CBA weszło i zabrało całą dokumentację medyczną z kilkunastu lat gabinetu pani ginekolog ze Szczecina, stało się to na zlecenie prokuratury, która zaczęła przesłuchiwać jej pacjentki. W ten sposób prokuratura chciała w ten sposób pokazać, że kobiety w tym kraju nie mają praw i nie mogą się tu czuć bezpiecznie.  

Dziś spróbujmy to zestawić z tą wielką aferą wizową i zapytań pana ministra Ziobro: czy nie jest Panu wstyd?  

Do prokuratury wzywane są kobiety, które chodzą do lekarza do ginekologa, ale Pan nie robi zupełnie nic w sprawie największej afery po 1990 r. Czy Panu nie jest wstyd, że pan minister Rau wychodzi jakby nigdy nic i mówi, że żadnej afery nie ma i nie było? A przecież wiedzą powszechną jest to, że przed polskimi ambasadami miał miejsce handel polskimi wizami.  

Czy to jest taktyka PiS-u, że ci którzy są uczciwi się nęka, a przymyka się oko na nieuczciwych, ponieważ są spod znaku PiS?  

Dlatego też przygotowaliśmy wystąpienie do Ministra Sprawiedliwości, żeby na bazie pani ginekolog ze Szczecina dowiedzieć się czy podobne wydarzenia miały miejsce w innych częściach naszego kraju. Chcemy wiedzieć czy minister Ziobro dawał polecenie podległym prokuratorom, żeby odbywały się przesłuchania i aby zbierać dokumentację medyczną z tego czy innego gabinetu ginekologicznego. Ile takich kobiet zostało wezwanych na przesłuchanie? Czy te postępowania dalej trwają.  

Pragnę, aby pan minister mi odpowiedział: czy polskie kobiety będą teraz tak traktowane i poniżane, że będą się zastanawiać czy iść do lekarza i poddać się badaniom? Czy dostał Pan na to polityczną zgodę, a może jest to Pana własna inicjatywa i inwencja, aby takie działania podejmować? 

W Polsce kobiety powinny czuć się bezpiecznie, dlatego też proponujemy prawo do aborcji do 12 tygodnia ciąży i będzie to po 15 października jedna z pierwszych naszych propozycji programowych.  

Tomasz Trela, poseł 
Łódź, 18 września 2023 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem